Wystawa w muzeum

Warsztaty przyrodnicze „Co w lesie piszczy?” IV – zakończenie

Ostatnie muzealne spotkanie z przyrodą nosiło tytuł „Dbamy o zwierzęta”. Tym razem dzieci spotkały się z myśliwymi z wronieckiego Koła Łowieckiego ”Wrona”, którzy opowiedzieli o swojej pracy. Myśliwi, ubrani w uroczyste mundury koloru ciemno-zielonego, wyjaśnili jakie są różnice pomiędzy nimi a leśniczymi, oraz czym różnią się ich praca i obowiązki. Panowie opowiedzieli o powstaniu swojej organizacji we Wronkach i po krótce przedstawili jej historię, oraz zwyczaje kultywowane przez myśliwych.

W ciekawy sposób opowiedzieli jakie zwierzęta można spotkać w lasach Puszczy Noteckiej (o miejscach ich występowania, zwyczajach, sposobach pozyskiwania pokarmu, czasie największej aktywności, itd.), zwracając szczególną uwagę na nazwy gatunków i płci. Dużą atrakcją dla dzieci było „testowanie” wabików na zwierzęta leśne, zmaganie się z trąbką sygnałówką, czy przebieranie w myśliwski strój maskujący (zimowy).

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci obecne na spotkaniu otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz gry „Wszędobył w lasach pilskich” (ufundowane przez Nadleśnictwo Wronki), a także liczne drobiazgi (ufundowane przez Koło Łowieckie „Wrona”). Tak jak obiecano, najwytrwalsi uczestnicy zajęć (dzieci, które były na wszystkich spotkaniach) otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Muzeum Ziemi Wronieckiej, Nadleśnictwo Wronki oraz Koło Łowieckie „Wrona”.

Polecamy

Kalendarz Wydarzeń

Brak wydarzeń

Nowi użytkownicy

  • MJ
  • Oktawianpew36
  • lutomski
  • tomciohomcio
  • Piotr Matlak

Aktualnie online

Odwiedza nas 487 gości oraz 0 użytkowników.

Losowa fotka

_DSC0186.jpg

Statystyki

Użytkowników:
19
Artykułów:
74
Zakładek:
4
Odsłon artykułów:
350303