Koło Wrona Liderem Zachowania Bioróżnorodności Okręgu Poznańskiego 2021/2022

Lider

Nasze Koło zajęło zaszczytne trzecie miejsce w konkursie organizowanym przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu i zdobyło tytuł „Lider Zachowania Bioróżnorodności Okręgu Poznańskiego 2021/2022” W związku z organizowanym konkursem w celu podsumowania konkursu, wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się uroczysta gala. W imieniu naszego Koła nagrodę odebrał Prezes Koła Kolega Michał Wojtas. Celem projektu jest ograniczenie liczebności 5 gatunków drapieżników na terenie Okręgu Poznańskiego PZŁ. Wpływ lisa, kuny oraz 3 obcych inwazyjnych gatunków jak norka amerykańska, szop pracz i jenot, na bioróżnorodność jest ogromny. Wzrost ich populacji jest ściśle powiązany ze spadkiem liczebności wielu gatunków ptaków. W wielu publikacjach naukowych gatunki wymienionych powyżej drapieżników, są zdecydowaną przyczyną niekorzystnych zmian środowiskowych. Populacja lisa od czasu stosowania szczepionek na wściekliznę utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, a pozostałe 4 gatunki coraz bardziej zwiększają swoją liczebność gdzie z punktu widzenia przyrodniczego w ogóle nie powinny u nas występować. Szopy pracze, norki amerykańskie czy jenoty robią ogromne spustoszenie w lęgach ptaków, gryzoni, a nawet w populacji naszego rodzimego żółwia.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tych gatunkach zapraszamy na stronę Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Poniżej zamieszczamy linki.

http://projekty.gdos.gov.pl/igo-procyon-lotor http://projekty.gdos.gov.pl/igo-neovison-vison http://projekty.gdos.gov.pl/igo-nyctereutes-procyonoides

Polecamy

Kalendarz Wydarzeń

Brak wydarzeń

Nowi użytkownicy

  • TomWronek
  • MJ
  • Oktawianpew36
  • lutomski
  • tomciohomcio

Aktualnie online

Odwiedza nas 1452 gości oraz 0 użytkowników.

Losowa fotka

DSC_0035.jpg

Statystyki

Użytkowników:
20
Artykułów:
92
Zakładek:
4
Odsłon artykułów:
750533